Ekrany akustyczne odgrodzenia z dialogów fonicznych

Ogrodzenia akustyczne Jak działają ogrodzenia akustyczne, aby ograniczyć hałas z zewnątrz?

photo
Ekrany akustyczne ogrodowe cena

Ogrodzenia akustyczne Ogrodzenia dźwiękochłonne są zaprojektowane tak, aby zminimalizować przenikanie dźwięków zewnętrznych do obudowy. Ogrodzenia te są wykorzystywane do oddzielenia hałaśliwych obszarów od innych w tym samym sąsiedztwie. Istnieje wiele rodzajów dźwiękochłonnych ogrodzeń dostępnych na rynku. Musisz wybrać ten, który pasuje do Twoich potrzeb i budżetu.

Parawan dźwiękowe prywatne

Pochłaniające dźwięk ogrodzenia akustyczne dobrze sprawdzają się w utrzymaniu prywatności na podwórku. Większość z tych ogrodzeń skutecznie odbija wszystkie dźwięki z powrotem do ich oryginalnych źródeł. Zachowując prywatność, utrzymują one również środowisko zewnętrzne w ciszy. Inne dźwiękochłonne ogrodzenia pochłaniają, rozpraszają, rozszczepiają i usuwają dźwięk w ten sposób zakończony przy minimalnej ingerencji. Akustyczne ogrodzenia wykonane z winylu są idealne dla obszarów podwórkowych z wysokim poziomem hałasu.

Ekrany hałasu suma

Bramy akustyczne mogą być również zainstalowane w celu zarządzania hałasem zewnętrznym. Zastosowanie tych barier dźwiękochłonnych zmniejsza poziom decybeli zewnętrznych o około 70%. Te bariery przeciwhałasowe mogą pomóc zmniejszyć zanieczyszczenie hałasem i niepożądanych gości w obszarach mieszkalnych. Instalacja ogrodzeń akustycznych i barier dźwiękochłonnych może zapobiec zakłócaniu snu w nocy przez niepożądanych gości.

Parawan hałasu allegro

Technologia barier dźwiękochłonnych została opracowana na podstawie badań przeprowadzonych przez konsultantów ds. hałasu w celu znalezienia sposobów zmniejszenia zanieczyszczenia hałasem spowodowanego przez hałas drogowy i zabudowę mieszkaniową. Ogrodzenia akustyczne dobrze sprawdzają się w redukcji hałasu z dróg i terenów mieszkalnych. Niektóre z tych barier mogą być skutecznie wykorzystane do zmniejszenia hałasu spoza domu dzięki swoim właściwościom pochłaniania hałasu.

Ogrodzenie akustyczne może być łatwo wykonane z blachy lub cegieł, w zależności od budżetu i miejsca. Często wykonuje się je w standardowych rozmiarach, aby dostosować je do lokalnych warunków. Pierwszym krokiem instalacji ogrodzenia dźwiękoszczelnego jest wypełnienie szczelin za pomocą wypełniacza, zaprawy lub płytek. Jak tylko szczeliny są wypełnione, następnym krokiem jest zainstalowanie sekcji obwodowych ogrodzeń akustycznych. Zazwyczaj są one montowane w sekcjach, po jednej na raz, zanim zostaną połączone razem.

Większość nowoczesnych systemów ogrodzeniowych wykorzystuje solidne pionowe lub poziome stężenia lub solidne panele jako bariery dźwiękowe. Panele te są produkowane ze stali lub aluminium, aby zapobiec rdzy, rdzewieniu i korozji. Dostępnych jest wiele opcji, jeśli chodzi o grubość paneli, wysokość paneli, szerokość paneli, materiał, który ma być użyty i kolor paneli. Można również zdecydować się na izolację akustyczną, która jest skuteczna w przypadku wiatru, deszczu i innych rodzajów hałasu.

Ekrany dźwiękochłonne

Jeśli chcesz zainstalować ogrodzenia akustyczne na wcześniej istniejących płytach betonowych, powinieneś użyć prętów zbrojeniowych do wzmocnienia płyty i otaczających ją spoin betonowych. Jeśli istniejąca płyta betonowa została już wzmocniona przez inną substancję, należy najpierw szlifować powierzchnie, a następnie zastosować wodoodporną powłokę. Dla bardziej atrakcyjny wygląd, można użyć winylu lub wykończenia aluminiowego do otaczania paneli betonowych tak, że panele nie są już widoczne po beton został umieszczony.

Ogrodzenia akustyczne typu slimblock są powszechnie wykonane z lekkiego aluminium. Ogrodzenia te mogą być również wykonane z grubej, wysokiej jakości sklejki lub twardego drewna, ale są one znacznie mniej wytrzymałe. Są one jednak idealne dla obszarów, w których chcesz stworzyć prywatność i są łatwe do zainstalowania, jeśli nie chcesz zawracać sobie głowy narzędziami lub pracownikami budowlanymi. Akustyczne ogrodzenia, które są wykonane z cienkich arkuszy sklejki są dobre opcje do tworzenia dźwiękoszczelnego ogrodzenia wokół basenu. Ogrodzenia wykonane z litego drewna lub wytrzymałego aluminium są bardziej odpowiednie do izolacji dźwięku i odbijają dźwięk.

Innym sposobem na ustalenie, czy bariera dźwiękowa lub panele ogrodzeniowe, które wybrałeś są skuteczne w zmniejszaniu hałasu z zewnątrz jest słuchanie ogrodzenia. Profesjonalny inżynier dźwięku powinien być w stanie ocenić swoją sytuację i doradzić najlepsze rozwiązanie. Niektóre ogrodzenia akustyczne działają poprzez przekierowanie dźwięku z dala od nieruchomości. Działa to za pomocą strategicznie rozmieszczonych przegród, które dostosowują swój poziom ekspozycji na hałas i przekierowują go na inne części nieruchomości. Inne rodzaje są wykonane w celu zmniejszenia transmisji dźwięku między panelami a nieruchomością, co oznacza, że dźwięk jest głośniejszy w niektórych miejscach niż w innych.

Parawany dźwiękochłonne cena

Jedną ze skutecznych technologii jest Gluerpen, czyli elastyczna membrana, którą przykleja się na istniejące wcześniej panele ogrodzeniowe. Membrana działa jak filtr akustyczny, redukując częstotliwości, które przemieszczają się pomiędzy panelami a otoczeniem zewnętrznym. Istnieją pewne wady tego typu ogrodzenia. Po pierwsze, trudno jest dodać więcej paneli, jeśli potrzebujesz więcej redukcji hałasu. Ponadto, im grubsza membrana, tym trudniej jest utrzymać ją przed wyboczeniem i pęknięciem. Może to prowadzić do znacznych kosztów naprawy.

Jeśli nie martwisz się o oszczędzanie pieniędzy na materiałach lub rychłą wymianę ogrodzenia, możesz rozważyć całkowicie pasywny system, który nie zawiera żadnych paneli ani przegród. Ogrodzenia akustyczne są nadal jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań kontroli dźwięku, zwłaszcza w porównaniu z tradycyjnymi metodami podziału. Trzeba będzie przeprowadzić pewne badania, ale niedrogie produkty można znaleźć w Lowes lub Home Depot. Pamiętaj tylko, że instalacja skutecznego ogrodzenia wymaga dźwiękoszczelnego środowiska i regularnej konserwacji, więc zaplanuj regularne wizyty na podwórku, aby sprawdzić, czy nie ma hałasu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.