Jak kupić dobry wok?

Wok jest jednym z najpopularniejszych naczyń w kuchni azjatyckiej. Od pewnego czasu również w Polsce wok cieszy się coraz większą popularnością. Nie powinno to nikogo dziwić, w końcu ta głęboka patelnia pozwala na wygodne przyrządzanie różnego typu potraw – od tych na głębokich tłuszczu, duszonych, czy gotowanych w wodzie. Gdzie go szukać? Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Podpowiadamy!

Wok – gdzie szukać?

Każdy, kto po raz pierwszy szuka dla siebie woka, zwykle nie wie gdzie się skierować. Gdzie sprzedawane są tego typu naczynia? Jeśli zrobimy małe rozeznanie, to dojdziemy do wniosku, że wybór mamy całkiem spory, ponieważ wok naprawdę podbił serca Polaków. Z pewnością tego typu patelni nie zabraknie w sklepach z wyposażeniem domu, więc jeśli zdecydujemy się na zakupy stacjonarne, to właśnie takie punkty powinniśmy odwiedzić. Na tym jednak nie koniec, ponieważ woki sprzedawane są również online, czyli osoby preferujące robienie zakupów bez wychodzenia z domu, mogą swoje kroki skierować do sieci. Aby znaleźć wok w sieci, wystarczy mieć urządzenie z dostępem do sieci oraz trochę wolnego czasu.

Wok – jak wybrać?

Na polskim rynku dostępnych jest kilka rodzajów woków. Wśród najpopularniejszych znajdziemy oczywiście woki wykonane z żeliwa, stali węglowej oraz żelaza. Jak spośród nich wybrać coś odpowiedniego dla siebie? Na pewno powinniśmy stawiać na zakupy u profesjonalnego i sprawdzonego sprzedawcy, który oferuje najlepsze naczynia. To jednak nie wszystko, jeśli chcemy, by wok sprawdził się w naszej kuchni i sprostał naszym oczekiwaniom, musimy wiedzieć, jak go wybrać. Dlatego stojąc przed wyborem woka, warto zadać sobie pytanie, co jest dla nas najważniejsze – smak potrawy, czy też szybkość i łatwość ich przygotowywania. Stawiając na smak i jakość, powinniśmy sięgnąć po wok kantoński. Jeśli bardziej interesuje nas szybkość przygotowywania potraw, to idealnym wyborem może okazać się wok mandaryński, wok pekiński lub wok aluminiowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.