Jak rehabilitacja nóg może pomóc w stawie kolanowym

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do tego, czym jest urządzenie do rehabilitacji nóg, zwróć się do każdego specjalisty fizjoterapii. Urządzenie do rehabilitacji dolnej części pleców lub miednicy można nazwać gluteus medius lub gluteus maximus. Są to dwa najpopularniejsze urządzenia rehabilitacyjne stosowane do korygowania złej postawy i zaburzeń postawy. Gluteus maximus jest często stosowany w celu poprawy ruchomości kończyny dolnej po zerwaniu mięśnia lub skręceniu kostki, ale może być również stosowany w leczeniu takich schorzeń, jak dysplazja stawu biodrowego, zapalenie stawów kolanowych, skolioza i różne urazy kręgosłupa.

Gluteus medius jest jednym z najważniejszych stabilizatorów miednicy.

Pomaga utrzymać odpowiedni kąt miednicy, umożliwiając swobodne oddychanie i ruch. Pomaga również wspierać żebra na różne sposoby, w tym powstrzymując je przed ruchem do przodu, co jest bardzo częste u osób, które mają postawę pochyloną do przodu. Kiedy masz słaby gluteus medius, zauważysz, że większość twoich ruchów jest ograniczona.

Gluteus maximus odpowiada za podparcie twoich nóg. Bez niego możesz odczuwać ból i niestabilność w nogach, gdy będziesz próbować je poruszać bez użycia nóg. Ta niestabilność może spowodować uszkodzenie stawów kolanowych i otaczających je mięśni. Wiele , które wpływają na biodro, takich jak rwa kulszowa, zapalenie ścięgien i zapalenie kaletki, jest również spowodowanych przez słabe pośladki.

Istnieje kilka urządzeń rehabilitacyjnych używanych do przywrócenia mięśni pośladkowych do ich dawnej siły. Jednym z popularnych urządzeń jest krzesło, na którym leżysz, z niskim siedziskiem. Twoje nogi są umieszczone w podnóżku krzesła, a ciężar ciała jest równomiernie rozłożony na górnych i dolnych nogach. Inne popularne urządzenie wykorzystuje kulkę stabilizującą, która zapewnia wsparcie i stabilność stóp podczas ćwiczeń. Niektóre z tych urządzeń mają na celu zwiększenie siły niektórych mięśni, podczas gdy inne działają specjalnie na mięśnie pośladkowe.

Przed rozpoczęciem jakiegokolwiek programu ćwiczeń rehabilitacyjnych nóg należy zawsze najpierw spróbować rozciągnąć i rozgrzać gluteus medius. Ćwiczenia rozciągające są często pierwszym krokiem do udanego programu rehabilitacji. Rozgrzewki rozciągną mięśnie nóg, aby złagodzić napięcie i sztywność. Podczas ćwiczeń nie należy skupiać się wyłącznie na pośladku maksymalnym, ale raczej na wszystkich mięśniach nóg.

Ćwiczenia Gluteus medius obejmują przysiady, wypady, uginanie nóg, wyciskanie klatki piersiowej w pozycji stojącej, wyprosty nóg i wyciskanie nóg. {przy użyciu piłki stabilizacyjnej. {lub jeśli używasz maszyny do ćwiczeń stabilizujących, aby zapewnić wsparcie, będziesz ćwiczyć cały pośladek środkowy. {w tym gluteus maximus, gluteus max, the gluteus brevis i gluteus minimus. {i pośladki. {w tym mięśnie ścięgna podkolanowego. Powinieneś upewnić się, że wykonujesz swoje ćwiczenia powoli i poprawnie, aby się nie nadwyrężać. {i plecy lub kostkę. Kiedy rozciągasz mięśnie nóg, powinieneś odpocząć pomiędzy seriami przez kilka sekund.

Aby poprawnie wykonać ćwiczenie, musisz zachować równowagę i wyprostować kolana. Aby uzyskać maksymalne korzyści z każdego ćwiczenia, Twoim celem jest wzmocnienie mięśni dolnej części pleców, a nie tylko mięśni pośladkowych. {zwłaszcza podczas wykonywania ćwiczeń na gluteus medius. {takie jak prasy do nóg. Jeśli nie czujesz się komfortowo, wykonując ćwiczenia na maszynie stabilizującej, powinieneś zrobić kilka dni przerwy i spróbować ponownie później, gdy będziesz silniejszy.

Ćwiczenia rehabilitacyjne nóg to również świetny sposób na zmniejszenie bólu spowodowanego osteoporozą. {w tym stawy kolanowe i biodrowe oraz kości, które je łączą. {zwłaszcza gdy jesteś starszy. Może to również zapobiec poważnym urazom kolana, które mogą prowadzić do zapalenia stawów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.