Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 0+1 w gwarantowany środek

Przywracanie danych z macierzy RAID Wskazówki dotyczące odzyskiwania danych z systemu Raid

photo
Odtwarzanie danych z macierzy RAID

Przywracanie danych z macierzy RAID Być może zastanawiasz się, jakie metody stosują technicy odzyskiwania danych RAID, aby odzyskać utracone dane po awarii macierzy RAID. Jak działa system odzyskiwania danych RAID i co to jest odzyskiwanie danych RAID? Ten artykuł opisuje podstawową metodę stosowaną przez większość techników odzyskiwania danych, aby odzyskać utracone dane z uszkodzonych systemów komputerowych RAID (Redundant Array of Independent Drives). Najlepszym elementem sprzętu, który może uratować swoje dane z każdego rodzaju sytuacji utraty danych jest RAID Recovery System. System komputerowy, który wykorzystuje pojedyncze redundantne dyski ustawione w macierz RAID jest znany jako system RAID. W tradycyjnym systemie SAN, pojedynczy nadmiarowy dysk umieszczony w niezależnej sieci nazywany jest prostym adapterem sieciowym lub po prostu mostem SAN.

Tak odbywa się przywracanie danych z macierzy RAID 0,1

Dlaczego warto stosować Raid w systemie SAN? W skrócie, system SAN jest wykorzystywany w sytuacji, gdy istnieje prawdopodobieństwo awarii jednej z macierzy dyskowych. Przywracanie danych z macierzy RAID https://ogrodzenia-pcv.eu/przywracanie-danych-z-macierzy-raid-01-co-nalezy-rozumiec/ Prawdopodobieństwo awarii jednej z macierzy dyskowych zależy od niezawodności pozostałej części sieci. W przypadku awarii jednego z dysków druga macierz dyskowa musi działać normalnie. Jeżeli awarii ulegną pozostałe macierze dyskowe, awarii ulegnie cała sieć.

Co zrobić by odzyskiwanie danych z macierzy RAID było skuteczne?

Aby określić prawdopodobieństwo awarii dysku, obliczanie parametrów RAID nie jest jedynym dostępnym rozwiązaniem. Inną opcją, która jest często wykorzystywana do określenia prawdopodobieństwa awarii jest użycie jednostek logicznych. Obliczanie jednostek logicznych jest nieco bardziej skomplikowane niż obliczanie liczby jednostek logicznych w konfiguracji RAID. Z tego powodu większość firm preferuje stosowanie macierzy RAID z jednostkami logicznymi, które są co najmniej 4-krotnie większe niż największy rozmiar komponentów logicznych w ich systemach SAN.

Powierz przywracanie danych z macierzy RAID 0+1 fachowcą.

Innym sposobem obliczania prawdopodobieństwa awarii dysku jest określenie sektora początkowego każdej macierzy. Znając sektor startowy, można łatwo obliczyć rozmiar każdego dysku logicznego w macierzy. Aby wybrać parzystość, każdy dysk musi zostać sformatowany, a następnie ustawiony w stanie sformatowanym, dzięki czemu znany jest rozmiar każdego dysku. Następnie rozmiar każdego dysku jest dzielony przez liczbę dysków w macierzy, po czym do wyboru parzystości wykorzystywany jest procent całkowitej przestrzeni dyskowej zajmowanej przez plik danych.

Fizyczny proces odzyskiwania danych raid obejmuje utworzenie lustrzanego odbicia systemu. Oprogramowanie do odzyskiwania danych raid następnie łączy pliki danych na tym obrazie. Jedną z głównych zalet tego etapu procesu jest to, że zapewnia dokładną replikę systemu. Podczas gdy pliki danych są mapowane na urządzeniach fizycznych, dokładna fizyczna lokalizacja uszkodzonego dysku twardego nie jest znana.

Po zmapowaniu sektora startowego można zidentyfikować dyski logiczne. Można to zrobić poprzez sprawdzenie sektora startowego i dysków twardych. Jeśli dyski twarde są zidentyfikowane, można bezpiecznie przejść do następnego kroku. Jeśli natomiast nie można zidentyfikować dysków twardych, może to oznaczać problem z innymi dyskami logicznymi.

Skuteczne przywracanie danych z macierzy RAID

Następnie należy określić rozmiar każdego dysku logicznego w macierzy. Rozmiar pozostałego dysku logicznego zawsze będzie mniejszy niż liczba dysków twardych w redundantnej macierzy. Przy określaniu rozmiaru dysków logicznych należy wziąć pod uwagę całkowitą pojemność wszystkich woluminów raid. Jeżeli pojemność drugiej redundantnej macierzy jest większa niż pojemność drugich dysków logicznych, należy uwzględnić całą macierz dysków logicznych.

Po określeniu rozmiaru jednostek logicznych należy określić rozmiar całego woluminu raid. Jeżeli rozmiar jednostek logicznych jest większy niż łączny rozmiar obrazów dysków, można odbudować macierz. W przypadku małych obrazów dysków odbudowa macierzy może być łatwiejsza, ponieważ rozmiar dysków twardych jest mniejszy niż rozmiar jednostek logicznych podlegających odbudowie. Najbardziej ekonomicznym i praktycznym sposobem odbudowy macierzy raid jest zastosowanie obrazowania dysków, a następnie odbudowanie macierzy poprzez połączenie odbudowanych obrazów dysków w jedną jednostkę logiczną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.