Ogrodzenia akustyczne na kasetony dźwiękochłonne

Ogrodzenia akustyczne Ogrodzenia przeciwhałasowe – Jakie jest najlepsze podejście?

photo
Ekrany akustyczne allegro

Ogrodzenia akustyczne Ogrodzenia akustyczne robią to, co mówią, że robią. Wygłuszają Twój ogród, podwórko, firmę lub dom. Dźwięki nie są w stanie przeniknąć przez ogrodzenie dźwiękoszczelne. Dzieje się tak, ponieważ fale dźwiękowe są cząsteczkami dźwięku, które poruszają się po liniach prostych. Gdyby fale dźwiękowe mogły poruszać się po zakrzywionych ścieżkach, słyszelibyśmy wszystko wokół siebie nawet z dużej odległości. Dlatego do wygłuszania stosuje się panele akustyczne, ekrany lub maty.

Parawany hałasu materialne

Izolacja akustyczna działa na zasadzie dyfrakcji. Fale dźwiękowe są dzielone na wiele małych cząstek przez właściwości akustyczne materiału, z którego są wykonane. Następnie cząsteczki te są odbijane z powrotem do danej przestrzeni. Odbite fale dźwiękowe łączą się następnie z oryginalnym dźwiękiem, tworząc echo, dzięki czemu słowa słyszane w jednym miejscu mogą być słyszane w innym. Większość nowoczesnych ogrodzeń akustycznych wykonuje to za pomocą paneli z włókna lub drewna.

Parawan hałasu opłata

Faktem jest, że zakup i instalacja ogrodzeń akustycznych jest bardzo kosztowna, ponieważ trzeba mieć grubą metalową i drewnianą deskę do obramowania i musi być cienka warstwa metalu, jak również. Następnie musi być jakaś przegroda lub blok umieszczony wewnątrz ogrodzenia obwodowego, aby zatrzymać fale dźwiękowe z ucieczki, ale nadal pozwalając trochę dźwięku, aby przejść przez. Następnie rzeczywisty panel lub blok musi być zainstalowany. Brzmi to trudne i kosztowne, ale w rzeczywistości jest to o wiele mniej skomplikowane niż mogłoby się wydawać. Istnieją dwa główne rodzaje ogrodzeń akustycznych – ogrodzenia metalowe i ogrodzenia drewniane.

Ekrany dźwiękochłonne suma

Metalowy płot dźwiękoszczelny jest dość prosty w budowie. Zazwyczaj są to tylko dwa kawałki, górny i dolny kawałek. Jeden koniec każdego kawałka jest połączony z drugim za pomocą drewnianej wyrzynarki. Są one również dostępne w różnych grubościach, co pozwala wybrać ten, który zapewni Ci najlepsze rozwiązania dźwiękoszczelne.

Akustyczne ogrodzenia dźwiękoszczelne można również podzielić na różne typy. Istnieją takie, które blokują wibracje dźwiękowe. Ten typ nazywany jest dyfuzorem. Dyfuzory są dostępne w różnych typach. Tradycyjne rodzaje dyfuzorów są instalowane po bokach domu, podczas gdy ostatnio ludzie wybierają dyfuzory zintegrowane, które integrują się bezpośrednio z dachem.

Panele drewniane oferują również właściwości rozpraszające dźwięk. Udowodniono, że takie ogrodzenia skutecznie redukują hałas z zewnątrz o ponad 50%. Można je zainstalować albo na własną rękę lub można zdecydować się na instalację dyfuzora zbyt. Niektórzy ludzie wybierają obie opcje, zwłaszcza jeśli mieszkają w okolicy, gdzie hałas jest częstym zjawiskiem.

Parawan hałasu ogrodowe

Włókno szklane jest również wykorzystywane do tworzenia barier dźwiękoszczelnych. Włókno szklane to gruby plastik, zwykle formowany w arkusz ochronny pod wysokim ciśnieniem i w wysokiej temperaturze. W przeciwieństwie do poprzednich dwóch opcji, ten rodzaj bariery nie wytwarza białego szumu. Dzieje się tak dlatego, że włókno szklane nie jest materiałem, który odbija lub pochłania dźwięk. Włókno szklane jest w rzeczywistości dość przydatne w tworzeniu barier dźwiękoszczelnych, ponieważ tworzy gęstą i jednolitą warstwę izolacji dźwiękowej, która świetnie sprawdza się w redukcji hałasu.

Jedną z opcji, która zyskuje na popularności są panele słoneczne z folii odblaskowej. Panele te działają poprzez odbijanie światła słonecznego, które następnie przechodzi przez serię soczewek skupiających światło na panelach. Panele te działają dobrze w redukcji zewnętrznych hałasów, takich jak wiatr i hałas drogowy. Jedyną wadą tych paneli jest to, że światło słoneczne może przez nie przechodzić tylko przez ograniczony okres czasu. Jak tylko światło słoneczne staje się zbyt silne, panele muszą zostać wymienione, w przeciwnym razie nie będą skuteczne.

Istnieją również materiały kompozytowe, które łączą w sobie właściwości odblaskowe i dźwiękoszczelne. Tego typu panele są zazwyczaj bardzo cienkie i nie wymagają dodatkowego sprzętu do montażu. Połączenie tych materiałów daje zwykle bardziej trwałe i długowieczne ogrodzenie niż w przypadku innych rodzajów paneli, co czyni je doskonałym wyborem do wygłuszania ogrodzeń akustycznych.

Ogrodzenie dźwiękochłonny stawka

Innym sposobem na zmniejszenie hałasu zewnętrznego jest stworzenie bariery, która biegnie wzdłuż lub za Twoją posesją. Akustyczne ogrodzenie, które biegnie wzdłuż obwodu domu jest prawdopodobnie najskuteczniejszą metodą, jaką można zastosować, ponieważ zmniejsza ono wiele hałasów przedostających się na podwórko. Podobnie jak panele z folii odblaskowej, ogrodzenia dźwiękoszczelne zazwyczaj wystarczy zamontować tylko raz, ponieważ nie trzeba ich wymieniać co roku.

Aby uzyskać znacznie bardziej niestandardowe rozwiązanie, można zdecydować się na ogrodzenia murowane. Jak większość innych typów ogrodzeń dostępnych, te zainstalować łatwo, wziąć mniej czasu, aby wznieść, i wymagają niewielkiej konserwacji, gdy są one w górę. Ogrodzenia te są często wykonane z metalu, choć niektóre z nich są wykonane z drewna. Te ogrodzenia są szczególnie przydatne do zapobiegania niechcianych zwierząt wchodzących do stoczni. Jeśli Twoim celem jest, aby wyciszyć swoje podwórko, a następnie rozważyć użycie jednej z wielu dostępnych opcji, aby zatrzymać zewnętrzne dźwięki z wejściem na podwórko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.