Ogrodzenia akustyczne na kasetony dźwiękochłonne

Ogrodzenia akustyczne Ogrodzenia akustyczne i ekrany akustyczne dla Twojego podwórka

photo
Ekrany akustyczne ogrodowe

Ogrodzenia akustyczne Ogrodzenia akustyczne i ściany dźwiękochłonne mogą zablokować niepożądane fale dźwiękowe przed wtargnięciem do domu, biura lub warsztatu. Oferują one różne zastosowania w zakresie łagodzenia i blokowania dźwięku, w tym bariery dźwiękowe chroniące firmy i domy. Ogrodzenie akustyczne jest skutecznym rozwiązaniem kontroli dźwięku, które pomaga utrzymać spokój i ciszę w firmach, domach, szkołach, dworcach, szpitalach i innych miejscach zgromadzeń publicznych. Ich szerokie zastosowanie sprawia, że są one doskonałym atutem w zarządzaniu dźwiękiem.

Parawany hałasu nieobce

Ogrodzenia akustyczne występują w różnych typach, stylach i wzorach, które obejmują: pustaki metalowe, aluminium, drewno, poliwęglan winylu, stal i włókno szklane. Wszystkie typy mają wspólną cechę, jaką jest zapewnienie zamkniętej przestrzeni do pochłaniania dźwięku z barierą dźwiękochłonną. Akustyczne ogrodzenia są również wyposażone w dźwiękochłonny materiał tłumiący dźwięk, który jest zainstalowany w otworze lub co najmniej wzdłuż jego obwodu. Materiały te różnią się pod względem skuteczności i funkcji.

Ekrany dźwiękowe peryferyjne

Bariery akustyczne zapewniają jednocześnie barierę dźwiękową i redukcję hałasu. Istnieje wiele zastosowań, w których pochłanianie dźwięku i redukcja hałasu jest kluczowym czynnikiem. Na przykład, większość zjazdów i wjazdów na autostrady to ogrodzenia dźwiękochłonne, podczas gdy inne są barierami dźwiękochłonnymi zapobiegającymi niepożądanemu ruchowi ulicznemu przed wjazdem lub wyjazdem z pewnych obszarów. Dzięki zastosowaniu tych ogrodzeń społeczeństwo zyskało bezpieczniejsze warunki podróżowania zarówno dla kierowców, jak i pieszych. Podobnie, instalacja materiałów dźwiękochłonnych na autostradach i ulicach znacznie zmniejszyła liczbę wypadków spowodowanych energią dźwiękową pojazdów.

Parawan dźwiękochłonny zapłata

Istnieją również inne ważne zalety i zastosowania ogrodzeń akustycznych i barier dźwiękowych. Ogrodzenia akustyczne i cienkie ściany są bardzo widocznymi, łatwymi w montażu, niedrogimi rozwiązaniami służącymi do redukcji hałasu i natężenia ruchu w obiektach komercyjnych, przemysłowych i mieszkalnych. Popularną metodą instalacji cienkich paneli ściennych jest stosowanie ich na dachach budynków komercyjnych. Panele te, znane również jako panele „slimwall”, są instalowane na krawędziach konstrukcji dachowych, takich jak budynki komercyjne i wielopiętrowe rezydencje, aby zmniejszyć przenikanie dźwięku i ponowne wejście do budynku.

Oprócz zastosowania w obiektach komercyjnych i przemysłowych, bariery te okazały się skuteczne w blokowaniu nadmiernego hałasu ulicznego. American Society of Home Inspectors oraz National Highway Traffic Safety Administration uznały wartość barier dźwiękochłonnych w redukcji hałasu ulicznego. Ponadto, Federalna Administracja Autostrad i Krajowe Stowarzyszenie Inspektorów Domowych również zaleciły stosowanie ogrodzeń akustycznych i wąskich ścian na autostradach, aby skutecznie zmniejszyć zanieczyszczenie hałasem ulicznym.

Oprócz zapobiegania niepożądanym gościom przed wejściem do domu lub firmy, ogrodzenia akustyczne mogą również skutecznie zmniejszyć niepożądane fale dźwiękowe pochodzące z innej części domu lub budynku. Wiele osób decyduje się na zainstalowanie gęstej bariery dźwiękowej między sypialnią a główną przestrzenią mieszkalną, aby zapobiec przedostawaniu się niepożądanych dźwięków z otoczenia do sypialni. W ten sposób, właściciel domu nie musi już martwić się o potencjał dla fal dźwiękowych, aby uszkodzić swoje drogie meble lub zranić swoje dzieci. Gęsta bariera uniemożliwia również każdemu wejście na podwórko bez uprzedniego zauważenia bariery – czy jest to rzeczywista bariera, czy też jakaś dekoracyjna rzeźba ogrodowa.

Ekrany foniczne samochodowe

Dla właścicieli domów, którzy potrzebują dodatkowej ochrony przed niechcianymi gośćmi, instalacja akustycznego ogrodzenia lub ekranu może być właśnie tym, czego potrzebują, aby skutecznie zmniejszyć zanieczyszczenie hałasem w podwórku. Podczas gdy wiele osób koncentruje się na barierach fizycznych w zwiększaniu redukcji dźwięku w podwórku, istnieją również inne opcje dostępne dla właścicieli domów, którzy chcą więcej niż fizycznej bariery przeciwhałasowej. Na przykład, instalacja elektronicznego urządzenia do kontroli hałasu, który emituje selektywne fale dźwiękowe może pomóc zablokować dźwięk sąsiada szczekających psów lub innych zwierząt. Inną popularną opcją do rozważenia, jeśli chodzi o zmniejszenie zanieczyszczenia hałasem w podwórku jest instalacja zewnętrznego światła podczerwieni czujnika obwodu.

Jak wspomniano wcześniej, instalacja barier akustycznych lub ekranu może pomóc zatrzymać niechcianych gości z wejściem na podwórko, ale jeśli mieszkaniec chce zablokować jak najwięcej z zewnątrz otoczenia, jak to możliwe, inna opcja do tego jest przez zainstalowanie ekranu prywatności. Ekran prywatności jest po prostu arkusz materiału lub styropianu, który jest zainstalowany wokół obwodu podwórku i działa na długości stoczni. Ponieważ ekran nie jest w granicach podwórka, to nie robi tyle hałasu, jak akustyczne ogrodzenie i nadal oferuje ten sam poziom ochrony. Instalacja ekranów prywatności w uzupełnieniu do ogrodzenia akustycznego jest jednym z najbardziej skutecznych sposobów zapewnienia bezpieczeństwa domu i rodziny. Bez względu na to, jakiego rodzaju ochrony akustycznej potrzebujesz dla swojego podwórka, pamiętaj, aby skonsultować się z doświadczonym konsultantem akustycznym, aby uzyskać szacunkowe poziomy dźwięku i omówić najlepszy sposób ochrony domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.