ogrodzenia plastikowe Fakty na temat ogrodzeń plastikowych
Przed zakupem ogrodzenia z tworzywa sztucznego warto rozważyć następujące kwestie. Należą do nich koszt, instalacja i trwałość. Ogrodzenia plastikowe są niezwykle trwałe. Nie odbarwiają się ani nie kredowieją po dwudziestu latach użytkowania, a ponadto jest mało prawdopodobne, aby pękły lub stopiły się w trudnych warunkach pogodowych. Innymi słowy, istnieje duże prawdopodobieństwo, że będą służyć przez 20 lat, czyli dłużej niż wiele osób mieszka w swoich domach. Jeśli więc martwisz się o konserwację drewnianego ogrodzenia, ogrodzenia plastikowe mogą być dla Ciebie odpowiednie.
Zakup ogrodzenia z tworzywa sztucznego
Kupując ogrodzenie z tworzywa sztucznego, należy zawsze wybierać firmy o długim doświadczeniu. Można im zaufać, że zapewnią doskonałą obsługę i wysokiej jakości produkt. Sklepy wielkopowierzchniowe są znane z oferowania produktów niskiej jakości. Weźmy pod uwagę firmę Digger Specialties. Działa ona na rynku od ponad trzech dekad i zdobyła reputację firmy oferującej najwyższej jakości produkty ogrodzeniowe. Co więcej, stawiają klienta na pierwszym miejscu i stale podnoszą swoje standardy jakości.
Kolejną zaletą ogrodzenia z tworzywa sztucznego jest to, że nie wymaga ono specjalnej pielęgnacji i ochrony. Ogrodzenia plastikowe nie reagują na zmiany temperatury ani uszkodzenia spowodowane warunkami atmosferycznymi. Są łatwe do czyszczenia i nie wymagają stosowania specjalnych środków ochronnych. Ponadto ogrodzenia z tworzywa sztucznego są niezwykle łatwe w montażu i konserwacji. Wystarczy przetrzeć je wodą. Tworzywo sztuczne jest na tyle trwałe, że może służyć przez długi czas, nawet jeśli jest narażone na działanie czynników atmosferycznych i owadów. Jeśli masz ograniczony budżet i nie chcesz wydawać dużo pieniędzy, możesz kupić ogrodzenia plastikowe przez Internet.
Niezależnie od tego, czy chcesz ochronić swoje podwórko przed żywiołami, czy po prostu upiększyć okolicę, ogrodzenia plastikowe są doskonałym rozwiązaniem. Ten typ ogrodzenia wymaga mniej konserwacji niż inne materiały, ale trzeba go często czyścić i plami się w czasie deszczu. Jeśli szukasz bardziej przystępnej cenowo opcji, rozważ drewniane ogrodzenia piknikowe, siatki mesh i blachy faliste.
Jedną z zalet ogrodzenia z tworzywa sztucznego jest to, że nie wymaga ono malowania ani regularnego uszczelniania. Można je czyścić za pomocą wody i łagodnego mydła. Niektórzy obawiają się, że białe ogrodzenia plastikowe żółkną lub blakną. Na szczęście, jeśli wybierzesz ogrodzenie z tworzywa sztucznego wysokiej jakości, tlenek tytanu pomoże zapobiec blaknięciu i przebarwieniom. Jeśli martwisz się o cenę, ogrodzenia plastikowe są zdecydowanie przystępne cenowo. Jednak przed podjęciem decyzji należy poświęcić trochę czasu na poznanie jego zalet.
Koszt
Koszt ogrodzeń z tworzyw sztucznych może być dość przystępny w porównaniu z ceną innych rodzajów materiałów. Ogrodzenia z tworzyw sztucznych nie wypaczają się, nie pękają, nie blakną ani nie odbarwiają się, w przeciwieństwie do metalu czy drewna. Nie przyciągają również owadów. Jeśli wybierzemy dobre ogrodzenie plastikowe, może ono służyć przez dziesiątki lat. A jego konserwacja nie wymaga wiele wysiłku. Wystarczy myć je dwa razy do roku.
Kolejnym powodem, dla którego warto zdecydować się na ogrodzenia plastikowe, jest fakt, że wymagają one niewielkiej konserwacji. Będą one służyć przez wiele lat i wymagają bardzo niewielkiej konserwacji. Nie trzeba się martwić o naprawy czy dodatkowe projekty, ponieważ ogrodzenia plastikowe prawie nie wymagają konserwacji. Co więcej, są one przyjazne dla środowiska i nie przyciągają owadów ani innych szkodliwych przedmiotów. Dzięki temu są dobrym wyborem dla osób, które chcą chronić swój dom przed włamywaczami i innymi niepożądanymi elementami.
Wybierając ogrodzenie plastikowe, można skorzystać z kilku opcji. Po pierwsze, należy wybrać ogrodzenie, które jest wystarczająco wytrzymałe, aby wytrzymać działanie czynników atmosferycznych i chronić swoją własność. Niektóre ogrodzenia plastikowe są trudniejsze w montażu. Co więcej, niektóre ogrodzenia plastikowe zawierają tlenek tytanu, który chroni kolor przed blaknięciem. Co więcej, istnieją również ogrodzenia plastikowe, które zawierają wzmocnione stalą sztachety i przekazywane podpory. Wszystkie te cechy są dostępne za rozsądną cenę.
Inną możliwością jest zastosowanie materiałów syntetycznych. Drewno syntetyczne ma wyższą cenę. Ogrodzenia z tworzyw sztucznych nie pękają jednak łatwo. Nie gniją i nie są szkodliwe dla środowiska. Są trwalsze, wytrzymają dziesiątki lat i są łatwiejsze w utrzymaniu. A jeśli martwisz się o bezpieczeństwo, możesz nawet poprosić instalatora o zamontowanie bramy w innym miejscu, jeśli chcesz, aby Twoja posesja była chroniona.
Instalacja
Dobre ogrodzenie plastikowe składa się z trzech głównych elementów: ramy, podkładu i furtki. Ponadto może zawierać elementy dodatkowe, takie jak daszki lub rozpórki, a nawet chodnik z sztachetami. Od użytego materiału zależy cena, ale podstawowe elementy są takie same dla wszystkich typów ogrodzeń. Montaż ogrodzeń plastikowych nie wymaga specjalistycznego sprzętu ani dodatkowych pracowników. Dzięki tym czynnikom ogrodzenia plastikowe stanowią doskonały wybór dla obiektów mieszkalnych, komercyjnych i przemysłowych.
Pierwszym krokiem w instalacji ogrodzenia plastikowego jest zmierzenie obszaru, który ma być chroniony. Następnie należy określić, jaką długość ma mieć ogrodzenie. Należy także znać przybliżoną liczbę potrzebnych narożników. Ogrodzenia plastikowe są zazwyczaj łatwe w montażu – wystarczy szpadel, para rękawic roboczych i poziomica. Jeśli masz wystarczającą wiedzę na temat budownictwa i ogrodzeń, być może będziesz w stanie samodzielnie zamontować ogrodzenie.
Kolejnym krokiem w instalacji ogrodzenia plastikowego jest określenie rozmieszczenia wsporników narożnych. Należy zmierzyć wymiary skrzynki, a następnie zamontować słupki pośrednie wewnątrz konstrukcji. Po zaznaczeniu obszarów ogrodzenia przymocuj deski do siebie za pomocą wkrętów samogwintujących. Gdy będziesz zadowolony z ich wyglądu, w razie potrzeby przytnij narożniki. Jeśli deski nie pasują do siebie, należy zamontować słupki pośrednie. Po zamocowaniu wszystkich elementów można przystąpić do montażu ogrodzenia z tworzywa sztucznego.
Plastikowe ogrodzenie przeciw ślimakom nie jest tak łatwe do zainstalowania. Instalacja plastikowego ogrodzenia przeciw ślimakom wymaga pewnych umiejętności manualnych, ale można się nauczyć, jak je ustawić, korzystając z poręcznego przewodnika. Producenci plastikowych płotków przeciw ślimakom zazwyczaj dołączają film pokazujący podstawowe kroki. Pokazane jest również, jak wykonać narożniki ogrodzenia. Instalacja plastikowego ogrodzenia przeciw ślimakom jest jednak trudniejsza niż w przypadku ogrodzeń metalowych.
Wytrzymałość
Jednym z najważniejszych czynników branych pod uwagę przy wyborze ogrodzenia winylowego jest trwałość materiału. Ten rodzaj materiału nie jest tak podatny na uszkodzenia jak drewno czy inne metale. Chociaż nie wymaga on fundamentu, należy go sprawdzać co najmniej dwa razy w roku. Należy upewnić się, że duże drzewa są przycięte, aby zapobiec ich upadkowi na ogrodzenie i uszkodzeniu go. Upadające drzewa są zresztą jedną z najczęstszych przyczyn uszkodzeń ogrodzenia. Na szczęście istnieje kilka innych sposobów, aby upewnić się, że ogrodzenie jest trwałe i nadal wygląda świetnie.
Ogrodzenia winylowe są wykonane z żywicy polichlorku winylu (PCW). Jest to trzeci najczęściej produkowany syntetyczny polimer plastikowy, zaraz za polietylenem i polipropylenem. Został on przypadkowo zsyntetyzowany w 1872 roku przez niemieckiego chemika Eugena Baumanna, który od tego czasu wykorzystuje go w wielu produktach. Ogrodzenia z winylu mają wygląd zbliżony do drewna, ale są od niego znacznie bardziej wytrzymałe i elastyczne.
Choć winyl jest doskonałym wyborem dla wielu osób, nie jest najlepszym rozwiązaniem w każdych warunkach pogodowych. Nie jest on tak trwały jak drewno i jest podatny na uszkodzenia podczas intensywnych warunków pogodowych. W Teksasie gorące słońce i latające przedmioty mogą powodować uszkodzenia ogrodzeń winylowych. Pojedyncza deska ogrodzenia winylowego może się złamać, co może oznaczać konieczność wymiany całej sekcji. Innym problemem związanym z ogrodzeniami z winylu jest to, że nie ma gwoździ, które trzymałyby je razem, więc łatwo je złamać i rozerwać.
Oprócz drewna, ogrodzenia kompozytowe są również trwałym rozwiązaniem. Skład materiału decyduje o tym, jak długo ogrodzenie będzie służyć. Ogrodzenie cedrowe może wytrzymać 20 lat, a świerkowe tylko 5-12. Najpopularniejsze materiały do produkcji ogrodzeń to świerk, sosna i kute żelazo. Rodzaj drewna użytego do budowy ogrodzenia będzie miał wpływ na jego trwałość. Przy prawidłowym użytkowaniu ogrodzenia drewniane, świerkowe i plastikowe mogą wytrzymać od pięciu do dziesięciu lat.
Produkcja drewna ma negatywny wpływ na środowisko naturalne. Proces przetwarzania i konserwacji drewna wymaga użycia toksycznych substancji chemicznych. Obecnie wiele państw promuje stosowanie polimeru winylowego o wysokiej gęstości (HDV) jako materiału bardziej przyjaznego dla środowiska. Jednak wpływ tych produktów na środowisko pozostaje tematem dyskusyjnym. Konieczne jest rozważenie wszystkich aspektów tych produktów, w tym sposobu ich wytwarzania. Poniżej omówimy sposoby zmniejszenia ich wpływu na środowisko.
Korzyści dla środowiska wynikające z zastosowania ogrodzeń winylowych przewyższają negatywne skutki stosowania drewna. Ponieważ winyl pochodzi z naturalnych źródeł, uwalnia bardzo mało dwutlenku węgla. Zawiera on także etylen, substancję chemiczną występującą w gazie ziemnym i ropie naftowej, a także chlor, substancję, której wszyscy używamy na co dzień. W przeciwieństwie do drewna, PCW nadaje się do recyklingu. Dzięki temu jest to alternatywa bardziej przyjazna dla środowiska. Nadal jednak istnieją pewne wady stosowania PCW jako materiału na ogrodzenia.
Inną poważną wadą stosowania plastiku jest jego negatywny wpływ na środowisko. Ogrodzenia z tworzyw sztucznych mogą powodować powstawanie wielu odpadów, co nie jest korzystne dla środowiska. W szczególności ogrodzenia drewniane często nie są trwałe. Jedną z takich opcji są ogrodzenia z drewna kompozytowego, w których do produkcji paneli wykorzystuje się tworzywa sztuczne pochodzące z recyklingu, dzięki czemu drewno nie trafia na wysypiska śmieci. Oprócz tego, że są bardziej przyjazne dla środowiska, drewno kompozytowe jest łatwe w utrzymaniu i nie wytwarza toksycznych emisji.