Wskazówki dotyczące pielęgnacji oczu, bez których nie można żyć

Czy wiesz wystarczająco dużo o pielęgnacji oczu, aby zachować zdrowie w miarę starzenia się?

Kiedy ostatnio odwiedziłeś oko?

Zawsze używaj okularów przeciwsłonecznych do ochrony oczu przed szkodliwym promieniowaniem UV. Zdobądź parę, która ma silną ochronę przed promieniowaniem UV i noś je przy każdym wyjściu. Słońce może uszkodzić oczy i delikatną skórę wokół nich. Naprawdę nie ryzykuj własnymi oczami.

Znajomość historii rodziny dotyczącej chorób oczu może być dla Ciebie naprawdę korzystna. Im szybciej twój lekarz się o tym dowie, tym szybciej będą mogli cię leczyć, a to może mieć duże znaczenie.

Te, które nosisz, powinny blokować wszystkie promienie UVA i UVB. Niektóre źle wykonane okulary przeciwsłoneczne mogą nawet utrudniać widzenie.

Twoja codzienna dieta może wpływać na twoje oczy. Badania pokazują, że spożywanie pokarmów bogatych w witaminy E i C, tłuszcze omega-3 i cynk często zapobiega zwyrodnieniu plamki żółtej i zaćmie, a witaminy C i R mogą zapobiegać wielu chorobom oczu. Pokarmy bogate w te składniki odżywcze to zielone warzywa liściaste, orzechy, łosoś, zielone warzywa liściaste, tuńczyk i łosoś.

Jeśli jesteś palaczem, nadszedł czas, aby przestać. Ci, którzy palą przez dłuższy czas, są znacznie bardziej podatni na choroby oczu. Rzucenie teraz zmniejszy ryzyko zaćmy i innych chorób oczu.

Twoje oczy muszą być regularnie sprawdzane przez specjalistę od wzroku. Jest to jeden z powodów, dla których zawsze powinieneś mieć regularne kontrole oczu. Wiele problemów z oczami można również leczyć, jeśli można je leczyć, gdy wczesne wykrycie jest możliwe.

Noś dobre okulary i pomóż swoim oczom. Będą chronić twoje oczy przed promieniami UV. Wybrane okulary przeciwsłoneczne powinny blokować wszystkie promienie UVA i UVB. Pomogą Ci zmniejszyć wszelkie olśnienie. Ponadto, nawet jeśli nosisz soczewki kontaktowe zapewniające ochronę przed promieniowaniem UV, nadal musisz nosić okulary przeciwsłoneczne.

Regularne kontrole oczu są niezbędne do prawidłowego programu pielęgnacji oczu. Powinno to się zdarzać częściej, gdy zaczniesz się starzeć. Dokładne ich monitorowanie pozwoli specjalistom okulistycznemu szybciej wykryć problemy.

Oszczędnie stosuj alergiczne krople do oczu.

Z pewnością mogą pomóc, ale mogą prowadzić do innych problemów. Jeśli krople do oczu nie łagodzą w wystarczającym stopniu, najlepiej udać się do lekarza okulistyki w celu uzyskania lepszego rozwiązania.

Poznaj historię zdrowia swojej rodziny. Wiele stanów lub chorób jest dziedzicznych. Oznacza to, że musisz wiedzieć o ludziach w swojej rodzinie. Może to pomóc w zapobieganiu przyszłym problemom i daje najlepszą szansę na rozpoznanie problemu, który może wystąpić.

Chodząc teraz i lepiej, twoja krew płynie.

Okulary przeciwsłoneczne wyglądają fajnie i korzystnie wpływają na zdrowie oczu. Okulary przeciwsłoneczne chronią przed promieniowaniem słonecznym, więc twoje oczy nie muszą się zmrużyć i ulec uszkodzeniu. Możesz nawet wypróbować soczewki Transitions, jeśli masz okulary. Zespół suchego oka.

Plasterki ogórka są dobrym lekarstwem na nakładanie na opuchnięte oczy. Możesz zmniejszyć stan zapalny za pomocą torebek z zieloną herbatą; pozwól im najpierw usiąść w zimnej wodzie.

Musisz odpowiednio dbać o swoje soczewki kontaktowe. Badania wskazują, że bardzo niepokojąca liczba osób noszących soczewki kontaktowe nie dba o swoich dostawców okularów. Może to prowadzić do podrażnienia, infekcji i utraty wzroku. W jamie ustnej znajdują się bakterie, które mogą prowadzić do infekcji oka. Powinieneś także nosić okulary jeden dzień w tygodniu zamiast oczu.

Twoje oczy mogą powodować wiele różnych problemów. Ważne jest, aby dokładnie zrozumieć, z czego się składa. Teraz, gdy przeczytałeś ten utwór, wiesz, co trzeba, aby utrzymać zdrowe oczy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.