Zielona chemia

Zielona chemia

Zachowanie czystości w naszych domach jest dalece zakorzenionym rytuałem. Sobotnie porządki były przez długi czas tradycją wśród polskich rodzin. I pomimo, że tradycja ta z czasem zaczęła się zmieniać to czyste mieszkanie jest wizytówką każdej Pani domu. Środki czystości stanowią ważny element zaopatrzenia gospodarstw domowych.

Jakie środki czystości wybierać?

Specyfiki do sprzątania potocznie nazywane są chemią. Już sama nazwa wskazuje na to, że zawartość płynów do mycia naczyń, proszki do prania czy uniwersalne środki czyszczące to zwyczajna chemia. Co raz więcej badań dowodzi, negatywny wpływ domowych środków chemicznych na stan naszego zdrowia. Nie zmienia to faktu, że takie miejsca jak hurtownia chemiczna, obfitują w specyfiki wypełnione drażniącymi substancjami. W związku z narastającym problemem ekologicznym na świecie, rozpoczęto nowy trend zastępując powszechna szkodliwą chemię produktami ekologicznymi. Ma to na celu zmniejszenie wpływu chemii na środowisko.

Eko chemia

Okazuje się, że do walki z brudem świetnie nadają się produkty pochodzenia naturalnego. Ich podstawę stanowią, ocet, soda czy sok z cytryny. Swoim działaniem zabijają bakterie, usuwają tłuszcz, brud oraz sprawiają, że w powietrzu unosi się aromat cytryny. Niejedna hurtownia środków chemicznych posiada w swoim asortymencie takie oto środki. Rynek konsumenta jest coraz bardziej świadomy i dba przede wszystkim o zdrowie. Ekologiczne środki czystości wbrew pozorom, radzą sobie z zabrudzeniami równie dobrze co zwykła chemia domowa. Jest to jedynie kwestia koncentracji poszczególnych składników. Klienci wręcz wymuszają by hurtownia artykułów chemicznych dostarczała produktów zgodnych z ich wymogami. Szczególnie w dobie wszechobecnych alergii. Skóra człowieka jest bardzo podatna na działanie zwykłych środków czystości czego efektem bywają różnego rodzaju wysypki. Antidotum na to mogą stanowić właśnie produkty na bazie naturalnych składników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.