Logo firmy

Logo firmy

Identyfikacja wizualna każdej firmy rozpoczyna i kończy się na jej logo. To zdecydowanie najważniejszy punkt odniesienia w budowaniu marki, jej rozpoznawalności i postrzegania. Jaki więc powinien być logotyp naszego biznesu?

Logo jest pierwszą linią kontaktu z klientem. To na jego wizualną reprezentację potencjalny kontrahent spojrzy jako pierwszą. To właśnie jego szukając w gąszczu innych będzie chciał powrócić i ponownie dokonać zakupu towaru, czy usługi. Dlatego musi być unikalne i wyjątkowe.

Dobrze zaprojektowane logo komunikuje to co firma chciałaby o sobie powiedzieć światu. O tym czym się zajmuje i jaki ma charakter. Drukarnia Kraków z całą pewnością musi się odróżniać wizualnie już na pierwszy rzut oka od klubu bokserskiego, czy sklepu z elektroniką. Dobry projektant wie, że nie liczy się tylko przekaz dosłowny, ale i ten delikatny, podprogowy. Ten dzięki któremu wpatrując się dłużej poznajemy go niejako na nowo.

Logotyp jest dlatego najważniejszą częścią wszelkiej wizualnej reprezentacji firmy – że go z czasem nie da się już zmienić, lub jest niesamowicie kosztowne. Każda kampania reklamowa moze trafiać do konkretnej grupy społecznej, mieć swoją własną kolorystykę, humor, lub powagę. Logo pozostanie logo. To wokół niego buduje się całą resztę i to ono zawsze ostatecznie będzie nanoszone na inne materiały promocyjne. Stąd prosta droga do konkluzji – nie powinniśmy na nim oszczędzać, tak jak nie skąpi się grosza na fundamenty własnego domu.

Najlepszą drogą do uzyskania porządanego efektu jest skorzystanie z usług firm mających za sobą wiele projektów i rebrandingów. Dobra agencja reklamowa posiada to, czego nam będzie brakować – doświadczenie. Pozwala to uniknąć złych skojarzeń, nawiązań do faux pas z przeszłości, czy po prostu nieumyślnego splagiatowania już istniejącego logotypu. Jednak na samym końcu ten mały znaczek naszego ukochanego biznesu powinien się podobać także i nam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.